Thursday, August 2, 2012

hi
My name is Elia Shao 

I am a Multimedia expert in 3D Modeling, Film Visual Efx
Movie Intros, Video Editing, Motion Graphics, Posters, Movie Covers.

COLLEGE
Dar es Salaam Institute of Technology ( D I T )    
D I T Website   http://www.dit.ac.tz 

ABOUT THIS BLOG

This blog is my personal Contribution to the industry of Vissual Effects and Computer Graphics or CG.
I do welcome Critics, challenges and new ideas to improve my work.

KUHUSU BLOG HII
 
Blog hii ni maalumu kwa kila mtu anayependa kujifunza na kujua mambo mbalimbali yanayohusu kompyuta.
kama una mbinu ambazo ni adimu please share with me, nikohapa kujifunza zaidi.


 ................................................................................................................


    ME ON YOUTUBE   
 
http://eliamedia.blogspot.com/search/label/ELIA%20SHAO









 

No comments:

Post a Comment